V110A24T300BS
Mfr.Part #
V110A24T300BS
Description
DC DC CONVERTER 24V 300W
Voltage - Isolation :
3kV
Width :
55.88mm
Series :
Maxi (300W)
Max Output Current :
12.5A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Output Voltage :
24V
Height :
13.716mm
Power (Watts) :
300W
Max Power Dissipation :
300W
Input Voltage-Nom :
110V
Base Part Number :
V110A24T300
Voltage - Input (Max) :
154V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Efficiency :
88.9%
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Input (Min) :
66V
Datasheets
V110A24T300BS
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD