V110A24C400BN2
Mfr.Part #
V110A24C400BN2
Description
DC DC CONVERTER 24V 400W
Max Power Dissipation :
400W
Series :
Maxi (400W)
Width :
55.88mm
Voltage - Input (Min) :
66V
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Output 1 :
24V
Power (Watts) :
400W
Efficiency :
86.6%
Max Output Current :
16.67A
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
Voltage - Isolation :
3kV
Output Voltage :
24V
Height :
13.716mm
Input Voltage-Nom :
110V
Operating Temperature :
-20°C~100°C