V110A15M300BG
Mfr.Part #
V110A15M300BG
Description
DC DC CONVERTER 15V 300W
Power (Watts) :
300W
Output Voltage :
15V
Efficiency :
87.8%
Width :
55.88mm
Voltage - Output 1 :
15V
Height :
15.748mm
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Output Current :
20A
Voltage - Isolation :
3kV
Input Voltage-Nom :
110V
Base Part Number :
V110A15M300
JESD-609 Code :
e4
Series :
Maxi (300W)
Voltage - Input (Max) :
154V
Voltage - Input (Min) :
66V
Max Power Dissipation :
300W
Datasheets
V110A15M300BG
Vicor V110A15M300BG
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD