V110A15H300BL3
Mfr.Part #
V110A15H300BL3
Description
DC DC CONVERTER 15V 300W
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Input Voltage-Nom :
110V
Voltage - Output 1 :
15V
Size / Dimension :
4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
Width :
55.88mm
JESD-609 Code :
e0
Power (Watts) :
300W
Series :
Maxi (300W)
Max Power Dissipation :
300W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Efficiency :
87.8%
Height :
15.748mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Input (Min) :
66V
Voltage - Input (Max) :
154V
Base Part Number :
V110A15H300
Output Voltage :
15V
Max Output Current :
20A
Not Qualified
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Isolation :
3kV
No
Datasheets
V110A15H300BL3
Vicor V110A15H300BL3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD