USF370-9.99M-0.1%-5PPM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
USF370-9.99M-0.1%-5PPM
Manufacturer
Caddock Electronics, Inc.
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 9.99M OHM 0.1% 3/4W RADIAL
Manufacturer :
Caddock Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
9.99MOhms
Composition :
Thick Film
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.905mm
Height :
13.208mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Radial
Series :
USF
Max Power Dissipation :
750mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
0.520 13.21mm
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.500Lx0.075W 38.10mmx1.91mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Caddock Electronics, Inc. USF370-9.99M-0.1%-5PPM
9.99MOhms, 0.75W 3/4W, Thick Film,