UP0.4UC-4R7-R
Mfr.Part #
UP0.4UC-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 1.5A 90 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.5A
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Inductance :
4.7μH
Min Operating Temperature :
-25°C
Series :
UNI-PAC™ 0.4UC
Depth :
4.45mm
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation :
1.5A
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
1.5A
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Width :
4.445mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Height :
2.92mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
1.5A
Length :
6.604mm
Datasheets
UP0.4UC-4R7-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD