UP0.4SC-221-R
Mfr.Part #
UP0.4SC-221-R
Description
FIXED IND 220UH 220MA 770MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
770mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
220μH
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Length :
6.604mm
Max Operating Temperature :
125°C
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Width :
4.445mm
Shielding :
Shielded
Series :
UNI-PAC™ 0.4SC
Current Rating (Amps) :
220mA
Height :
2.92mm
Depth :
4.45mm
Max DC Current :
220mA
Q @ Freq :
40 @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
220mA
Datasheets
UP0.4SC-221-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD