UMJ325KB7106MMHP
Mfr.Part #
UMJ325KB7106MMHP
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Multilayer :
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
10μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
M
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
UMJ325KB7106MMHP
TAIYO YUDEN UMJ325KB7106MMHP
M 10μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)