UA30EAD35PKTI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UA30EAD35PKTI
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package / Case
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX ULTRA 350-3500MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Sensing Distance :
13.78 ~ 137.795 (350mm ~ 3500mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Sensor Type :
Ultrasonic
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Shielding :
Unshielded
Indicator :
LED
Factory Lead Time :
3 Weeks
Output Type :
Analog Voltage, PNP
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Ingress Protection :
IP67
Response Frequency :
2Hz
Termination Style :
Cable Leads
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material - Body :
Stainless Steel
Voltage - Supply :
15V~30V
Series :
UA30
Datasheets
UA30EAD35PKTI
15V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Stainless Steel Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
UA30EAD35PKTI Overview
UA30EAD35PKTI Features
UA30 Series
Operating Temperature: -20°C~70°C
Sensing Distance: 13.78 ~ 137.795 (350mm ~ 3500mm)
Voltage - Supply: 15V~30V
Response Frequency: 2Hz