UA30CAD35NGM1TI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UA30CAD35NGM1TI
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package / Case
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX ULTRA 250-3500MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
UA30
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
12V~30V
Output Type :
Analog Current, NPN
Sensor Type :
Ultrasonic
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Response Frequency :
2Hz
Ingress Protection :
IP67
Factory Lead Time :
8 Weeks
Termination Style :
Connector
Indicator :
LED
Sensing Distance :
9.843 ~ 137.795 (250mm ~ 3500mm)
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shielding :
Unshielded
Datasheets
UA30CAD35NGM1TI
12V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Polybutylene Terephthalate (PBT) Connector Cylinder, Threaded - M30
UA30CAD35NGM1TI Overview
UA30CAD35NGM1TI Features
UA30 Series
Operating Temperature: -20°C~70°C
Sensing Distance: 9.843 ~ 137.795 (250mm ~ 3500mm)
Voltage - Supply: 12V~30V
Response Frequency: 2Hz