TYS30103R3N-10
Mfr.Part #
TYS30103R3N-10
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 960MA 145MOHM SM
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Max DC Current :
960mA
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
145mOhm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Test Frequency :
100kHz
Series :
TYS
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Functions :
1
HTS Code :
Current Rating :
960mA
Tolerance :
±30%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
74MHz
Shielding :
yes
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
3.3μH
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Height :
1mm
Case/Size Code :
Current - Saturation :
970mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Datasheets
TYS30103R3N-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD