TYOH1E106F62MTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYOH1E106F62MTR
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Terminal Shape :
Flat
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
TYOH, Neohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Width :
6.6mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Polymer
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
POLARIZED
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Length :
7.4mm
Capacitance :
10μF
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
ESR :
80 mΩ
Height :
6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.5A @ 100kHz
Factory Lead Time :
22 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Datasheets
TYOH1E106F62MTR
10μF ±20% Radial, Can - SMD Tape & Reel (TR) TYOH, Neohm Surface Mount Polymer