TYKACCSANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYKACCSANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.3V
Supply Voltage :
1.8V
Max Supply Current :
2.5mA
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±2PPM
Frequency :
40MHz
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCTCXO
Height :
787.4μm
Operating Frequency :
40MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
TY
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
1.8V