TYETDLSANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYETDLSANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Mount :
Surface Mount
Frequency :
40MHz
Series :
TY
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Supply Current :
2.5mA
Type :
TCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
Clipped Sine Wave
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
4-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
40MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Supply Voltage :
2.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.8V~3.3V
Frequency Stability :
±2.5ppm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
787.4μm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm