TYEBBLSANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TYEBBLSANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.8V~3.3V
Frequency Stability :
±1ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TY
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Supply Current :
2.5mA
Height :
787.4μm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Type :
VCTCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
40MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm