TYA2520101R5M-10
Mfr.Part #
TYA2520101R5M-10
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 1.5UH 2A 106 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps) :
2 A
Height - Seated (Max) :
0.045" (1.15mm)
AEC-Q200
Core Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
Series :
TYA252010
DC Resistance (DCR) :
106mOhm Max
Width :
2 mm
Length :
2.5 mm
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Saturation Current :
2.6 A
Test Frequency :
1 MHz
Height :
1.15 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Tolerance :
±20%
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Datasheets
TYA2520101R5M-10
Laird - Performance Materials TYA2520101R5M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD