TXKADCSANF-26.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TXKADCSANF-26.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 26.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Max Supply Current :
2mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Frequency :
26MHz
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.0mm
Additional Feature :
Tape and Reel
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
Control Voltage-Max :
1.5V
Frequency Stability :
±2.5ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TX
Supply Voltage :
1.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
1.8V
Height :
990.6μm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
26MHz
Pbfree Code :
yes
Control Voltage-Min :
0.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mount :
Surface Mount
Type :
VCTCXO
Output :
Clipped Sine Wave
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm