TX25-100P-LT-N1E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TX25-100P-LT-N1E
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN PLUG 100POS R/A GOLD
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Height Above Board :
0.354 9.00mm
Series :
TX25
Number of Rows :
2
Published :
2003
Contact Finish Thickness :
3.94μin 0.10μm
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Factory Lead Time :
14 Weeks
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pitch :
0.050 1.27mm
Packaging :
Tray
Contact Finish :
Gold
Number of Positions :
100
Datasheets
TX25-100P-LT-N1E
JAE Electronics TX25-100P-LT-N1E
Plug, Center Strip Contacts Tray 2 Rows 0.050 1.27mm Through Hole, Right Angle 100 Positions TX25 Gold