TWW5JR33
Mfr.Part #
TWW5JR33
Description
RES 0.33 OHM 5% 5W RADIAL
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.813 mm
Actuator Orientation :
Vertical
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Height :
26.0096mm
Power Rating :
5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Spacing :
5mm
Resistance :
330mOhm
Size / Dimension :
0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm
Published :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Flame Proof, Safety
Lead Free :
Contains Lead
2
Lead Length :
3.5mm
Max Power Dissipation :
5W
Voltage - Rated DC :
250V
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Construction :
Vertical Mount
Datasheets
TWW5JR33
Ohmite TWW5JR33
FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,