TWM5J82R
Mfr.Part #
TWM5J82R
Description
RES 82 OHM 5% 5W RADIAL
Lead Pitch :
5mm
Voltage - Rated :
350V
Tolerance :
±5%
Height :
26.0096mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
82Ohm
Power Rating :
5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Surface Mount :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Voltage - Rated DC :
350V
Size / Dimension :
0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm
Datasheets
TWM5J82R
Ohmite TWM5J82R
FIXED RESISTOR, 82Ohm, Metal Oxide Film,