TWM3J75RE
Mfr.Part #
TWM3J75RE
Description
RES 75 OHM 5% 3W RADIAL
Stock
712
In Stock :
712
Lead Pitch :
5mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Factory Lead Time :
27 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
2012
Terminal Pitch :
5mm
Power Rating :
3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Thickness :
3.5mm
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Height :
26.0096mm
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
1.024 26.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.354W 12.50mmx9.00mm
Resistance :
75Ohm
Size Code :
4935
Datasheets
TWM3J75RE
Ohmite TWM3J75RE
Through Hole FIXED RESISTOR, 75Ohm, Metal Oxide Film,