TWK107BJ104MV-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TWK107BJ104MV-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0306
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Bypass, Decoupling
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Voltage - Rated :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
0.8mm
Series :
W
HTS Code :
Temperature Coefficient :
X5R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.1μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±20%
Temperature Characteristics Code :
X5R
Width :
1.6mm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
17 Weeks
Multilayer :
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Feature :
Low ESL
ECCN Code :
EAR99
Height :
0.5mm
Datasheets
TWK107BJ104MV-T
TAIYO YUDEN TWK107BJ104MV-T
W 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)