TWK107B7104MVHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TWK107B7104MVHT
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0306 (0816 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0306
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Capacitance :
0.1μF
Multilayer :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
TWK107B7104MVHT
TAIYO YUDEN TWK107B7104MVHT
W 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0306 (0816 Metric)