TWEAALJANF-19.200000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TWEAALJANF-19.200000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ CMOS
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
11 Weeks
Type :
VCTCXO
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±500ppb
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Operating Frequency :
19.2MHz
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
8mA
Frequency :
19.2MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Control Voltage-Max :
2.5V
Series :
TW
Height :
1.651mm
Supply Voltage :
3.3V
Control Voltage-Min :
0.5V
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.65mm