TTM4030M-110VAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TTM4030M-110VAC
Manufacturer
Autonics
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 3A 240V
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Mounting Type :
Socketable
Delay Time :
0.1 Sec ~ 30 Min
Base Product Number :
TTM4030
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 240VAC
Package :
Box
Product Status :
Active
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Function :
On-Delay
Voltage - Supply :
110VAC
Termination Style :
Plug In, 14 Pin