TTM4005M-24VDC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TTM4005M-24VDC
Manufacturer
Autonics
Description
RELAY TIME DELAY 5MIN 3A 240V
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Time Delay Relays
Termination Style :
Plug In, 14 Pin
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Mounting Type :
Socketable
Base Product Number :
TTM4005
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Product Status :
Active
Function :
On-Delay
Series :
TTM
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 240VAC
Package :
Box
Voltage - Supply :
24VDC