TTETTLJANF-10.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TTETTLJANF-10.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
Operating Frequency :
10MHz
Max Supply Current :
6mA
Type :
TCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.1082mm
Mount :
Surface Mount
Series :
TT
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±4.6ppm
Frequency :
10MHz
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm