TTCAMCSANF-10.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TTCAMCSANF-10.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ SNWV
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.5V
Voltage - Supply :
5V
Additional Feature :
AT CUT
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCTCXO
Control Voltage-Max :
2.5V
Frequency :
10MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Frequency :
10MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
Series :
TT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
Clipped Sine Wave
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±100ppb
Max Supply Current :
3.5mA
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Strip
Package / Case :
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Supply Voltage :
5V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height :
2.1082mm