TSM085P03CS RLG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TSM085P03CS RLG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
MOSFET P-CHANNEL 30V 34A 8SOP
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30V
Packaging :
Digi-Reel®
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Factory Lead Time :
36 Weeks
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
34A Tc
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
3216pF @ 15V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
8.5m Ω @ 13A, 10V
FET Type :
P-Channel
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Power Dissipation-Max :
14W Tc
Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) :
4.5V 10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Vgs (Max) :
±20V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250μA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
56nC @ 10V
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
TSM085P03CS RLG
Introducing Transistors - FETs, MOSFETs - Single Taiwan Semiconductor TSM085P03CS RLG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Operating Temperature:-55°C~150°C TJ, Mounting Type:Surface Mount, TSM085P03CS RLG pinout, TSM085P03CS RLG datasheet PDF, TSM085P03CS RLG amp .Beyond Transistors - FETs, MOSFETs - Single Taiwan Semiconductor TSM085P03CS RLG ,we also offer EPC2019, EPC2053, EPC2015C, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Taiwan Semiconductor TSM085P03CS RLG
P-Channel Digi-Reel® 8.5m Ω @ 13A, 10V ±20V 3216pF @ 15V 56nC @ 10V 30V 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
TSM085P03CS RLG Overview
The input capacitance parameter, CI, is defined as the capacitance between the input terminals of an op amp with either input grounded, and this device's maximal input capacitance is 3216pF @ 15V.Operating this transistor requires a 30V drain to source voltage (Vdss).By using drive voltage (4.5V 10V), this device helps reduce its overall power consumption.
TSM085P03CS RLG Features
a 30V drain to source voltage (Vdss)