TSM033NA03CR RLG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TSM033NA03CR RLG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
8-PowerTDFN
Datasheet
Download
Description
MOSFET N-CH 30V 129A 8PDFN
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1850pF @ 15V
Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On) :
4.5V 10V
Package / Case :
8-PowerTDFN
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30V
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vgs (Max) :
±20V
Packaging :
Digi-Reel®
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
3.3mOhm @ 21A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
31nC @ 10V
Factory Lead Time :
28 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
129A Tc
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250μA
Supplier Device Package :
8-PDFN (5x6)
Power Dissipation-Max :
96W Tc
FET Type :
N-Channel
Datasheets
TSM033NA03CR RLG
Taiwan Semiconductor TSM033NA03CR RLG
N-Channel Digi-Reel® 3.3mOhm @ 21A, 10V ±20V 1850pF @ 15V 31nC @ 10V 30V 8-PowerTDFN
TSM033NA03CR RLG Overview
As an op amp's input capacitance parameter, CI, is defined as the capacitance between the input terminals when one input is grounded, this device's maximum input capacitance is 1850pF @ 15V.This transistor requires a drain-source voltage (Vdss) of 30V.In order to reduce power consumption, this device uses a drive voltage of 4.5V 10V volts (4.5V 10V).
TSM033NA03CR RLG Features
a 30V drain to source voltage (Vdss)