TSEATCJANF-20.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TSEATCJANF-20.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
20MHz
Height :
2.1082mm
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±4.6ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
TS
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
10
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Supplies :
3.3V
Max Supply Current :
6mA
Factory Lead Time :
7 Weeks
Frequency :
20MHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm