TRR18EZPJ5R1
Mfr.Part #
TRR18EZPJ5R1
Description
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.1Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TRR18EZPJ5R1
ROHM Semiconductor TRR18EZPJ5R1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 5.1Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C