TRR18EZPJ221
Mfr.Part #
TRR18EZPJ221
Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
220Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
TRR18EZPJ221
ROHM Semiconductor TRR18EZPJ221
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 220Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C