TRR18EZPJ1R8
Mfr.Part #
TRR18EZPJ1R8
Description
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
1.8Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
TRR18EZPJ1R8
ROHM Semiconductor TRR18EZPJ1R8
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 1.8Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C