TRR18EZPJ106
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRR18EZPJ106
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Published :
Resistance :
10MOhm
Feature :
Anti-Sulfur
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
2
Reference Standard :
TS 16949
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
Chip
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
TRR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
TRR18EZPJ106
ROHM Semiconductor TRR18EZPJ106
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 10MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C