TRR10EZPF47R5
Mfr.Part #
TRR10EZPF47R5
Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47.5Ohm
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TRR10EZPF47R5
ROHM Semiconductor TRR10EZPF47R5
TRR Series, Thick Film, 47.5Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C