TRR10EZPF4120
Mfr.Part #
TRR10EZPF4120
Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Published :
Resistance :
412Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TRR10EZPF4120
ROHM Semiconductor TRR10EZPF4120
TRR Series, Thick Film, 412Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C