TRR10EZPF2320
Mfr.Part #
TRR10EZPF2320
Description
RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
232Ohm
Datasheets
TRR10EZPF2320
ROHM Semiconductor TRR10EZPF2320
TRR Series, Thick Film, 232Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C