TRR10EZPF1621
Mfr.Part #
TRR10EZPF1621
Description
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
660.4μm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
TRR10EZPF1621
ROHM Semiconductor TRR10EZPF1621
TRR Series, Thick Film, 1.62kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C