TRME477K006H0030
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRME477K006H0030
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Surface Mount :
yes
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Negative Tolerance :
10%
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Length :
7.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Reference Standard :
AEC-Q200
Ripple Current :
2700mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Width :
4.3mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
10%
Height :
4.1mm
Tan Delta :
0.06
Reach Compliance Code :
not_compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
HTS Code :
ESR :
30 mΩ
Leakage Current :
0.0212mA
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
470µF