TRJE336K035H0250
Mfr.Part #
TRJE336K035H0250
Tantalum Capacitors
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Reference Standard :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Negative Tolerance :
10%
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Width :
4.3mm
Pbfree Code :
No
Ripple Current :
731mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
21 Weeks
Positive Tolerance :
10%
Length :
7.3mm
Capacitance :
33μF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR :
250 mΩ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Polarity :
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Height :
4.1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0087mA
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature (Min) :
-55°C