TRJE106M050S0300
Mfr.Part #
TRJE106M050S0300
Package / Case
Radial
Description
CAP TANT
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Shape :
J BEND
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
ESR :
300 mΩ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Radial
Negative Tolerance :
20%
Polarity :
POLARIZED
Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Height :
4.1mm
Tan Delta :
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Length :
7.3mm
Surface Mount :
21 Weeks
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Width :
4.3mm
Ripple Current :
667mA
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Positive Tolerance :
20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Leakage Current :
0.0038mA
Reference Standard :
AEC-Q200
Capacitance :
10μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C