TRJB225K025A1200
Mfr.Part #
TRJB225K025A1200
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Length :
3.5mm
Height :
1.9mm
JESD-609 Code :
e4
Width :
2.8mm
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount
Positive Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature (Max) :
125°C
ESR :
1200 mΩ
Capacitance :
2.2μF
HTS Code :
Reference Standard :
AEC-Q200
Leakage Current :
0.00041mA
Polarity :
POLARIZED
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Ripple Current :
240mA