TRJB106M020RRJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRJB106M020RRJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 1411
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Depth :
2.8mm
Leakage Current :
1.5μA
Case Code (Imperial) :
Tan Delta :
0.06
Manufacturer Size Code :
B
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Pbfree Code :
yes
Length :
3.5mm
Series :
TRJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6 %
Reference Standard :
AEC-Q200
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Height :
2.1mm
Ripple Current :
79mA
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
20V