TRH70A480-01E03 VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRH70A480-01E03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 72W
Stock
12
In Stock :
12
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Voltage - Output :
48V
Power (Watts) :
72 W
Input Connector :
IEC 320-C14
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Cord Length :
70.9" (1.80m)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Form :
Desktop (Class I)
Base Product Number :
TRH70A480
Series :
TRH70A (70W)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Current - Output (Max) :
1.5A
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Polarization :
Positive Center
Package :
Box
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
Region Utilized :
International
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Applications :
ITE (Commercial)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.72" L x 2.05" W x 1.22" H (120.0mm x 52.0mm x 31.0mm)