TR3D157K010C0050
Mfr.Part #
TR3D157K010C0050
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Stock
499
In Stock :
499
Case Code (Metric) :
7343
Manufacturer Size Code :
D
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Case Code (Imperial) :
2917
Ripple Current :
1.73A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150µF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage :
10V
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±10%
Dissipation Factor :
8 %
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Leakage Current :
15µA
Length :
7.3mm
Height :
2.8mm
Q Factor :
8
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Datasheets
TR3D157K010C0050
Introducing Tantalum Capacitors Vishay / Sprague TR3D157K010C0050 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:2917 (7343 Metric), Type:Molded, Voltage:10V, TR3D157K010C0050 pinout, TR3D157K010C0050 datasheet PDF, TR3D157K010C0050 amp .Beyond Tantalum Capacitors Vishay / Sprague TR3D157K010C0050 ,we also offer 293D106X9016B2TE3, TAJR106M006RNJ, 293D106X0016B2TE3, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.