TR3D106K035C0250
Mfr.Part #
TR3D106K035C0250
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Stock
32
In Stock :
32
Case Code (Metric) :
7343
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Length :
7.3mm
Leakage Current :
3.5μA
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
2917
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Voltage :
35V
Ripple Current :
770mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Q Factor :
6
Published :
Voltage - Rated DC :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250mOhm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Datasheets
TR3D106K035C0250
Introducing Tantalum Capacitors Vishay / Sprague TR3D106K035C0250 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2917 (7343 Metric), Type:Molded, Number of Terminations:2, Number of Pins:2, Voltage:35V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, TR3D106K035C0250 pinout, TR3D106K035C0250 datasheet PDF, TR3D106K035C0250 amp .Beyond Tantalum Capacitors Vishay / Sprague TR3D106K035C0250 ,we also offer 293D106X9016B2TE3, TAJR106M006RNJ, 293D106X0016B2TE3, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.