TR36M480-01E03 VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR36M480-01E03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 36W
Stock
43
In Stock :
43
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Package :
Box
Standard Number :
60335-1; 60601-1
Power (Watts) :
36 W
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Region Utilized :
International
Product Status :
Active
Current - Output (Max) :
750mA
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Applications :
Household Appliances, Medical
Polarization :
Positive Center
Form :
Desktop (Class II)
Base Product Number :
TR36M
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output :
48V
Input Connector :
IEC 320-C8
Size / Dimension :
3.94" L x 1.77" W x 0.89" H (100.0mm x 45.0mm x 22.5mm)
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Series :
TR36M (36W)