TR36M240-11G03 VI
Mfr.Part #
TR36M240-11G03 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 36W
Stock
73
In Stock :
73
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Weight :
0.331lb 150.14g
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Voltage - Input :
80V~264VAC
Cord Length :
70.9 1.80m
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Region Utilized :
International
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
36W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
1.5A
Form :
Desktop (Class II)
Series :
TR36M (36W)
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, NEMKO, PSE
No Load Power Consumption :
75mW Max
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C8
Applications :
Medical
Size / Dimension :
3.94Lx1.77W x 0.89 H 100.0mmx45.0mmx22.5mm
Voltage - Output :
24V