TR15G330KFKES
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TR15G330KFKES
Manufacturer
Vishay Techno
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
330 KOHMS 1% 1.5W THROUGH HOLE R
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Vishay Techno
Product Category :
Through Hole Resistors
Failure Rate :
Tolerance :
±1%
Brand :
Height :
8.89 mm
RoHS :
Details
Vishay
Series :
TR
Type :
Thick Film Planar Resistors and Dividers, Through Hole, High Voltage
Termination Style :
Radial
Height - Seated (Max) :
0.385" (9.78mm)
Subcategory :
Resistors
Number of Terminations :
2
Width :
3.18 mm
Diameter :
Composition :
Thick Film
Features :
High Voltage
Voltage Rating :
12.5 kV
Package / Case :
Product Category :
Thick Film Resistors - Through Hole
Power Rating :
1.5 W
Technology :
Thick Film
Size / Dimension :
1.500" L x 0.125" W (38.10mm x 3.18mm)
Power (Watts) :
1.5W
Package :
Strip
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Resistance :
330 kOhms
Length :
38.1 mm
Packaging :
Bulk
Product Type :
Thick Film Resistors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
Thick Film Resistors Leaded
Lead Diameter :
0.8 mm
Supplier Device Package :
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Lead Spacing :
35.56 mm
Datasheets
TR15G330KFKES
Vishay Techno TR15G330KFKES
330 kOhms, 1.5W, Thick Film,